Принципи організації електронного документообігу та його особливості в судовій системі
2

ВСТУП

 

 

 

Ефективний розвиток системи державного управління та впровадження адміністративної реформи в Україні потребують сучасних підходів до організації діяльності органів державної влади, покликаних реалізовувати державну політику в різних галузях господарського комплексу. Основна умова ухвалення управлінських рішень для якісної реалізації державної політики — достовірна та повна інформація щодо реального стану справ на місцях.

Тому актуальним є питання оперативного отримання інформації за допомогою сучасних інформаційно-комунікаційних засобів. Нині в Україні широко впроваджуються інформаційні технології в усіх сферах правотворчої, правозахисної та правоохоронної діяльності.

Розроблені потужні інформаційно-пошукові, інструментальні й операційні системи, які забезпечують оперативний доступ до інформації, а відтак оптимізують діяльність тієї чи іншої правової інституції. Це, безумовно, сприяє зміцненню правової системи держави, захисту прав і основних свобод людини.

Електронний документообіг — це високотехнологічний і прогресивний підхід щодо суттєвого підвищення ефективності роботи органів державної влади. Гарантією успішної роботи органів влади завжди є ефективна діяльність державних службовців.

Нині необхідно мати доступ до інформаційних ресурсів і зменшити часові витрати на вирішення завдань, не пов’язаних з обслуговуванням громадян.

Мета – дослідити правила роботи із електронним документообігом, порядок ведення та заповнення документів в Білоцерківському міськрайонному суді.