Економічний аналіз ПАТ "Укртелеком"
17

Матеріаломісткість – це обернений показник матеріаловіддачі. Він становить у 2010 році - 0,11 грн., а у 2011 році -              0,12 грн. І означає, що відбувається збільшення затрат матеріалів та електроенергії.

Зміна доходу від реалізації продукції під впливом зміни кількості предметів праці становить 450988,01 тис. грн.Зміна доходу від реалізації продукції може змінюватись під впливом таких факторів: кількість предметів праці, матеріаловіддача. При збільшенні кількості предметів праці дохід від реалізації продукції теж зростає. Зміна доходу від реалізації продукції під впливом зміни матеріаловіддачі становить  –435414,10 тис. грн.

Зниження показника матеріаловіддачі говорить про зниження доходу від реалізації продукції. Загальний вплив цих двох факторів складає 15573,91 тис. грн..

 

2.5. Аналіз забезпеченості та ефективності використання трудових ресурсів.

 

Аналіз трудових ресурсів в ринкових умовах стає особливо актуальним, оскільки робоча сила має вартісну оцінку, а отже є конкурентною на ринку праці. Склад, кваліфікація і використання трудових ресурсів відіграють вирішальну роль в успішній діяльності підприємства. Аналіз показників з праці і заробітної плати орієнтований головним чином на підвищення продуктивності праці, що сприяє зниженню собівартості продукції, зростанню прибутку і рентабельності.

Аналіз проводиться на підставі даних форм 1-ПВ «Звіт з праці», 3-ПВ «Звіт про використання робочого часу». Результати проведеного аналізу відображаються в табл. 2.5.

 

 

Відповідність чисельності працюючих потребам виробництва, відносну забезпеченість (незабезпеченість) підприємства трудовими ресурсами за допомогою розрахунку:

 

= = 69200 – 80886 = -11686 (2.9)

 

де Чзвіт, Чбаз – чисельність працюючих відповідно звітного і базового року, осіб;

І – темп росту обсягу випуску продукції в натуральних одиницях виміру або доходу, індекс.

 

 

 

Таблиця 2.5