Організація зовнішньо - торговельних відносин
13

РОЗДІЛ 2: ДОСЛІДЖЕННЯ СУЧАСНОГО СТАНУ ПРИКОРДОННОЇ ТОРГІВЛІ

Прикордонна торгівля розвивалася протягом багатьох століть і постала в ХХІ столітті в абсолютно новому вимірі. Для її детального вивчення ми пропонуємо її класифікувати за регіонами і досліджувати конкретний її вплив на кожній такій ділянці. Основним таким регіоном вирішено взяти Європу, як найяскравішого представника прикордонної торгівлі.

Розпочати варто з Північної Америки. Прикордонна торгівля представлена трьома країнами в Північній Америці (Канада, США, Мексика).  На даний час стабільна.Задля регулювання прикордонної торгівлі в цьому регіоні було створено Північноамериканську угоду про вільну торгівлю (НАФТА), яка скоротила бар'єри і тарифи, що перешкоджають розвитку прикордонної торгівлі. Так, кожного дня 2008 року, було проведено прикордонних торговельних операцій на суму $ 2 млрд. між Канадою і США тільки. Споживачі, які взяли участь у цій торгівлі отримали розширення вибору продукту, доступ до більшої кількості ринків, і при цьому були захищені від валютної мінливості. Онлайн торгівля зайняла більш помітну роль в останні роки, і дає споживачам зручну платформу для транскордонних покупок. Тим не менш, додаткові витрати, такі як прикордонні мита, брокеридж і перевезння не завжди вказуються наперед, а інколи навіть і невідомі рітейлеру, що призводить до ситуації, коли остаточна вартість товару може значно перевищувати очікування. Цю проблему покликані вирішити такі компанії як Wishabi  і Canada Post’s Borderfree [9].

Азія. Є дві важливі особливості прикордонної торгівлі в Центральній Азії. По-перше, вона здійснюється виключно силами місцевих людей, і часто цілими сім'ями, які подорожують разом так, щоб максимізувати кількість перевезених товарів через кордон. По-друге, базари є основним засобом для проведення транскордонної торгівлі. Так ліміти на вантажі розраховуються на кожну людину, тому подорож з чоловіком та дітьми значно розширює