Організація зовнішньо - торговельних відносин
2

ВСТУП

Протягом всієї історії еволюція та вдосконалення торкалися всього, що було створено природою і людиною. Не оминули вони й однієї з найважливіших сфер життя суспільства - економіки. Тільки виникаючи, економіка разом із собою одразу принесла одну із найперших та найменш досліджуваних її галузей - прикордонна торгівлю.

Прикордонна торгівля товарами та послугами виникла ще в сиву давнину та розвивалася, змінювалася та еволюціонувала разом з людством. Починаючи із простого обміну товарами між племенами, нині прикордонна торгівля представляє один із способів ведення бізнесу на міжнародній арені. Вона використовується як бізнесменами так і простими громадянами, а керують нею держава та закони економіки. Проте незважаючи на свої переваги та можливості її використання в майбутньому, дана сфера торгівлі досліджена надзвичайно мало, а тому потребує подальшого деталізованого вивчення її основних форм, способів ведення та можливостей розвитку в майбутньому.

Даній темі присвячені дослідження як вітчизняний так і зарубіжних науковців. Зокрема, Макогон Ю. та Ляшенко В. вивчали форми і напрямки міжнародного транскордонного співробітництва [7]. Деякі теми присвячені місцю України в цьому питанні. До прикладу, Гоблик В. присвятив свою працю питанню специфіки прикордонної торгівлі в транскордонному просторі України з ЄС [5]. Інша робота Зінов'єва Ф та Петрова Є. описує місце зовнішньо торгівлі у транскордонному співробітництві України [14].   Проте дане питання вивчено недостатньо і сьогодні потребує подальшого дослідження.

Мета даної роботи - аналіз міжнародної торгівлі товарами і послугами у прикордонних регіонах та дослідження їх особливостей.

Завдання дослідження:

   проаналізувати прикордонну торгівлю: її суть, риси та ознаки;

   проаналізувати поточний стан транскордонної торгівлі у світі;