Організація зовнішньо - торговельних відносин
25

кількість сировинних підприємств, більша кількість робочих місць. Значно поглибилася б співпраця між країнами.

Звісно даний варіант розвитку досить суперечливий і потребує докласти багато зусиль та коштів для впровадження його в життя. Наприклад, обов'язково виникнуть тіньові операції на кордоні, коли продукцію транспортували б без розмитнення далі ніж у малі прикордонні зони. Але ця проблема легко вирішується введенням нових законодавчих актів. Проблема, яку вирішити було б набагато важче, це екологія. Значна концентрація промислових підприємств на кордоні, погіршить екологічну ситуацію у рази.  Близькість з кордоном іншої країни, спричинить той самий результат і там. Можливим виходом із ситуації є гармонізація екологічних норм між двома країнами.

Важливим елементом покращення міжнародної торгівлі у прикордонних регіонах є подолання корупції на кордоні. Границя у кожній країні є найбільш уразливим місцем для підкупів і проведення тіньових операцій. Це значно шкодить економіці країни, так як з товарів не стягується мито, а також підривається міжнародний імідж країни. На нашу думку, подолати цю проблему можна шляхом підвищення зарплат прикордонникам, щоб вони боялися брати хабарі під загрозою втрати робочого місця. Також, вдосконалення законодавства у таких країнах теж піде на користь усуненню корупцію з кордону.

Також вдосконалити уже існуючу транскордонну торгівлю сировиною можна шляхом покращення законодавства і міжнародних правових норм. Як уже було сказано, зразки законодавчих інструментів створено ЄС, які дозволяють у більшій чи меншій мірі регулювати міжнародну торгівлю у прикордонних регіонах як всередині Союзу так і з зовнішніми партнерами. Але такі інструменти не в змозі охопити транскордонну торгівлю повністю і направляти її у потрібне русло. Тому, потрібно вводити загальні міжнародні стандарти та норми, які б регулювали потоки сировини з прикордонних регіонів. Не зайвим було б регулювання не тільки на міжнародному рівні, а