Оцінка можливостей номінації українських об’єктів нематеріальної культурної спадщини до списку ЮНЕСКО
2

АНОТАЦІЯ

Гупряк О.О. Оцінка можливостей номінації українських об’єктів нематеріальної культурної спадщини до списку ЮНЕСКО. – Рукопис.

Дипломна робота магістра. – Київський національний університет культури і мистецтв, Київ, 2013.

В основу досліджень було покладено аналіз об’єктів нематеріальної культурної спадщини України, метою якого є визначення важливості нематеріальної культурної спадщини для розвитку суспільства та необхідність здійснення заходів щодо охорони цієї спадщини на національному рівні, що в свою чергу надасть можливість об’єктами потрапити до Репрезентативного списку ЮНЕСКО.

Наведено результати опитування студентів Київського Національного Університету Культури і Мистецтв з метою визначення - які українські об’єкти на думку студентів необхідно внести до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

Вивчення практики використання об’єктів нематеріальної культурної спадщини в туристичній діяльності України вказує на необхідність інвентаризації, вивчення та наукового обґрунтування бізнес-планів кожного такого об’єкта. Важливим результатом виконання бізнес-планів має стати використання об’єктів культурної спадщини українського народу з метою інтелектуалізації світової спільноти.

Доведено, для того, щоб Українська держава щороку не втрачала рідкісних та унікальних предметів, які становлять культурну спадщину, необхідним є запровадження ефективного механізму охорони національної культурної спадщини, який потребує теоретичного підґрунтя, у тому числі щодо термінологічної бази категорій цієї сфери. Насамперед, це стосується безпосередньо самого поняття “ нематеріальна культурна спадщина”.

Ключові слова: культурна спадщина, об’єкт нематеріальної культурної спадщини, номінація, репрезентативний список, ЮНЕСКО.