Інтелектуальна власність
2


1. Програма дисципліни "Інтелектуальна власність"

1.1  Пояснювальна записка

Глобалізація світогосподарського життя, системна трансформація суспільства та ускладнення механізмів функціонування вітчизняної економіки породжують нову якість економічного зростання – зародження та формування економіки інформації та знання, які перетворюються на рушійну силу інформаційного розвитку суспільства, творча розумова активність набуває статусу приоритетної стратегічної діяльності. В цих умовах проблеми стимулювання та захисту інтелектуальної власності стають першочерговими як для окремих держав, так і для світової спільноти в цілому.

Вирішення зазначених проблем пов’язане з глибоким дослідженням економічної природи та рушійних сил інформаційного суспільства, насамперед інтелектуального капіталу та інтелектуальної власності.

Дисципліна «Інтелектуальна власність»  має в основному економічну та юридичну спрямованість та продовжує цикл таких дисциплін як «Економіка і організація інноваційної діяльності», «Економіка та організація виробництва», «Правознавство», «Соціологія» та інше.

Навчальна програма розроблена відповідно до Орієнтовної програми навчальної дисципліни «Інтелектуальна власність» для студентів вищих навчальних закладів, які навчаються за освітньо-професійними програмами підготовки спеціаліста та магістра (Додаток № 2 до листа МОН України від 11.06.2003 р. № 1/9 – 303).

Предмет курсу  -

сукупність норм економіки і права, що регулюють суспільні відносини, які пов’язані зі створенням, охороною, використанням та захистом інтелектуальної творчої діяльності.

Мета курсу   -

комплексний аналіз інтелектуальної власності як визначальної економіко-правової категорії інформаційного суспільства та економіки знань, формування сучасного наукового розуміння її сутності, методологічних зв’язків та закономірностей розвитку. Студенти повинні освоїти фундаментальні знання щодо правової охорони об’єктів інтелектуальної власності та їх захисту в Україні та світі.

Досягнення цієї мети пов’язане з вирішенням таких завдань:

·   обґрунтуванням новітніх теоретико-методологічних підходів до аналізу економічної природи, видів та результатів інтелектуальної діяльності;