Антикризове управління підприємством
88

Поточний контроль знань студентів може проводитись кількома методами:

А. Оцінювання роботи студента при проведенні семінарських та практичних занять;

Б. Виконання домашніх завдань;

В. Проведення проміжних тестів;

А. Оцінювання знань студентів у процесі проведення семінарських та практичних занять проводиться (за 5-бальною шкалою) за такими критеріями:

1)  розуміння, ступінь засвоєння теорії та методології проблем, що розглядаються;

2)  ступінь засвоєння фактичного матеріалу курсу;

3)  обізнаність з основною (обов’язковою) та додатковою літературою, а також із сучасною вітчизняною та іноземною літературою з питань, що розглядаються;

4)  вміння поєднувати теорію з практикою при розгляді виробничих ситуацій (кейсів), розв’язання задач, проведення розрахунків тощо при виконанні завдань, винесених на розгляд в аудиторії;

5)  логіку, структуру, стиль викладення матеріалу при виступах в аудиторії, вміння захищати свою позицію та здійснювати узагальнення інформації, отриманої з доповідей інших осіб.

Оцінка «відмінно» може бути отримана студентом у разі відповідності його участі в аудиторних заняттях всім п’яти зазначеним критеріям. Відсутність тієї або іншої складової знижує оцінку на відповідну кількість балів.

Б. Виконання домашніх завдань є невід’ємною частиною засвоєння курсу. Домашні завдання передбачають:

1)  виконання розрахункових задач;

2)  підготовку рефератів (с. 133);

3)  підготовку кейсів (с. 135);

4)  письмовий розгляд кейсів (с. 138);

5)  письмовий огляд статей.

Особлива увага при оцінюванні виконаних домашніх завдань приділяється:

·  якості та самостійності виконання завдань;

·  своєчасності представлення завдань викладачу (згідно графіка учбового процесу).

Викладач має право здійснювати детальну поточну оцінку роботи студента за допомогою застосування системи бальних заохочень за певні досягнення у виконанні передбачених робіт та бальних штрафів за недоліки в роботі. Наприклад, за творчий характер виконуваних завдань та своєчасність їх представлення викладачеві студент отримує максимальну оцінку та заохочувальні бали і, навпаки, за порушення встановленого графіку учбового процесу1, неякісне виконання завдань, за списування — знімаються бали набраної суми.

В. Проміжний тестовий контроль здійснюється за допомогою тестів, що проводяться два рази за семестр у терміни, передбачені графіком навчального процесу. Тест містить 10 запитань одиничного, множинного, впорядкованого вибору та завдань щодо перевірки знань основних категорій курсу.

Результати поточного контролю знань студентів у цілому оцінюються в діапазоні від 0 до 40 балів. Якщо за результатами поточного контролю знань студент отримав менше 20 балів, він не допускається до іспиту. Оформлення недопуску здійснюється від­повідно до вимог наказу ректора університету від 13.12.2001 р. № 604.

Результати поточного контролю знань студентів, які отримали 20 і більше балів, вносяться до заліково-екзаменаційної відомості без переведення їх у 4-бальну систему.

У разі невиконання поточного контролю з об’єктивних причин, студент має право за дозволом декана скласти їх до останнього семінарського заняття. Порядок складання визначає викладач дисципліни на потоці.

Контроль знань студентів у формі іспиту

Основними завданнями проведення іспиту у письмовій формі є:

·  підвищення об’єктивності оцінювання рівня знань студентів;

·  забезпечення комплексності оцінювання рівня знань за всією програмою дисципліни;

·  посилення мотивації студентів щодо оволодіння програмним матеріалом дисципліни упродовж усього семестру.



1 Наприклад, за кожен день запізнення представлення домашнього завдання може зніматися один бал із максимально можливої оцінки домашнього завдання.