Огляд ринку харчової промисловості України
1

Огляд ринку харчової промисловості України

Харчова промисловість є однією з провідних та найбільш важливих галузей агропромислового комплексу України. Її розвиток визначається перш за все становищем у сільському господарстві, економікою держави в цілому, а також політичною та соціальною складовою. На сучасному етапі розвитку економіки України важливим постає питання розвитку  підприємств харчової галузі промисловості.

За останні роки суттєво зросла конкурентоспроможність українських товарів на внутрішньому та зовнішньому ринках. Майже 95% продовольчих товарів, що реалізується на внутрішньому ринку, є продуктами вітчизняного виробництва. Продовольчі товари експортуються в більш ніж 40 країн світу. Харчова галузь промисловості займає перше місце за закордонними інвестиційними впливами. До промисловості прийшло близько 0.9 млрд доларів США на 2014 рік, що становить 19% всіх іноземних інвестицій, вкладених в економіку України.

Розвиток аграрного виробництва, можливості бюджетного датування сільськогосподарського виробництва, розвиток його інфраструктури повністю залежать від нарощування обсягів виробництва харчової продукції. Ефективно працююча переробна і харчова промисловість, де формується додана вартість від переробки і просування продукції до споживача, є основною бюджет-формуючою складовою аграрно-продовольчого ринку. Зростання господарських диспропорцій, тривалий спад у ряді підтримуючих галузей, відсутність чіткої програми структурної перебудови національної економіки й, особливо, її матеріального сектора гальмує процеси розвитку, провокуючи таким чином кризові явища та вимагає кардинально нових рішень, що зможуть внести зміни у дійсний стан харчової галузі.

Найбільш стійким відносно впливу зовнішнього середовища станом системи може стати стан максимально можливої нестійкості, закономірна і багатократна зміна порядку і хаосу. В таких умовах конкурентоспроможною на міжнародному рівні слід вважати систему, якій притаманний достатній рівень компетентності в певній галузі, її порівняльна перевага відносно інших систем з