Викиди при випуску чавуну з доменної печі
1

ВСТУП

 

 

Проблема захисту навколишнього середовища є однією з найактуальніших проблем сучасності. В даний час в Україні і в більшості індустріально розвинених країн введена плата за витрату води і налагоджено жорсткий контроль  за забрудненням водойм.

Складніше йде справа з викидами в атмосферу. Контроль за санітарним станом атмосфери здійснювати важче, ніж за станом водойм .

Чорна металургія є одним з найбільших забруднювачів повітряного середовища. В даний час в Україні , чорна металургія є однією з небагатьох галузей, що зберегли продуктивний потенціал, і її сумарна частка у викидах в атмосферу зросла і становить зараз , за деякими оцінками, більше - 40 %.

Мета доменного виробництва полягає в отриманні чавуну із залізних руд шляхом їх переробки в доменних печах. Сирими матеріалами доменної плавки є паливо , залізні і марганцеві руди і флюс .

Паливом для доменної плавки служить кокс, одержуваний з кам'яного вугілля. Його роль полягає в забезпеченні процесу теплом і відновної енергією. Крім того кокс розпушує стовп шихтових матеріалів і полегшує проходження газового потоку в шихті доменної печі. Залізні руди вносять в доменну піч хімічно пов'язане з іншими елементами залізо. Відновлюючись і навуглерожуючись в печі , залізо переходить в чавун. З марганцевої рудою в доменну піч вноситься марганець для отримання чавуну необхідного складу.

Флюсом – називаються добавки , що завантажуються в доменну піч для зниження температури плавлення пустої породи руди, офлюсовання золи коксу і додання шлаку необхідних технологією виплавки чавуну фізико-хімічних властивостей.

Для отримання високих техніко - економічних показників доменної плавки сировину матеріали попередньо піддають спеціальній підготовці .