Захист ліній електропередач від несиметричних замикань на землю
1

ВСТУП

 

В даній курсовій роботі було розглянуто та розраховано захист ліній електропередач від несиметричних замикань на землю. Для захисту було застосовано максимальний струмовий захист, а саме струмову відсічку. Захист струмової відсічки має обмежену і в більшості випадків миттєву дію. Тому було визначено на скільки  буде захищатися лінія при однофазному та між фазному замиканнях.

Принцип дії струмової відсічки базується на тому, що величина струму КЗ зменшується з віддаленням місця КЗ від джерела живлення. Це пояснюється тим, що при віддаленні КЗ від джерела живлення опір лінії зростає і відповідно струм зменшується.

Після розрахунку струмів КЗ лінії необхідно вибрати трансформатор струму. Вибір трансформатора струму було здійснено за номінальними параметрами, номінальним первинним і вторинним струмом, а також за кривими 10-% кратності. Ці криві показують залежність величини кратності m від опору навантаження , що підключається до вторинної обмотки трансформатора. Обчисливши мах величину первинного струму, знаючи кратність і норми кривизни 10%-вої кратності для даного типу трансформатора можна визначити допустиме значення навантаження при якому погрішність не перевищує 10%. При цьому розрахункове значення не повинно перевищувати допустиме.