Гігієнічне забезпечення занять з боксу
5

Під труси для оберігання статевих органів від випадкових ударів потрібно надягати бандаж, що складається з раковини на гумовому поясі. У вправах, не пов'язаних з боєм, можна використовувати м'який бандаж або плавки.

На тренуваннях і змаганнях на ноги надягають м'які шкіряні боксерські черевики, щільно стягують гомілковостопний суглоб. Для зменшення ковзання підошви натирають каніфоллю. Прогулянки рекомендується здійснювати в прогумованому взутті. Не можна одягати взуття босоніж. Найбільш гігієнічні - вовняні шкарпетки.

Під час тренування для оберігання брів і вух боксера від пошкоджень застосовується захисна маска зі шкіри. Щоб ремінець, який стягує маску, не заважав відтіку крові, його не слід надто затягувати. Шкіряні рукавички, використовувані на тренуваннях, повинні бути рівномірно набиті кінським волосом. Для оберігання кисті від пошкоджень їх потрібно обов'язково бинтувати еластичним бинтом. Бинт треба прати після 2-3 тренувань.

Для оберігання зубів від пошкоджень застосовується м'яка назубна шина  - зроблена із каучуку або пластмаси по індивідуальному замовленю у зуботехнічній лабораторії. Зберігати капу  рекомендується в круглій пластмасовій коробці, в яку (за розміром коробки) вкладається гумова волога губка, що оберігає каучук від пересихання. До і після користування капу потрібно промивати водою.

Після кожного тренувального заняття потрібно прийняти душ і змити милом піт з тіла. Температура води повинна бути не нижче 40С.

Щотижня обов'язкова парна лазня. Це не тільки гігієнічна міра, але й засіб підвищення працездатності. Боксери-юнаки, особливо молодшого віку, повинні починати користуватися парною дуже обережно, не довше 2-3 хв. , поступово доводячи час перебування в ній до 8-12 хв. Перебуваючи в парній, не можна змочувати голову холодною водою. Покинувши парну, потрібно обмити тіло і голову гарячою водою з милом, потім кімнатної температури, і нарешті прохолодною водою. Помившись, тіло накрити простирадлом і відпочити 5-10 хв.