3 кв.=(175,9+35,2+10,6)*20%=44,3 грн.
4 кв=(199,3+40,0+10,6)*20%=50,0 грн.
Відпускна ціна становить:
1 кв. =(178,8+35,8)=214,6 грн.;
2 кв. =( 197,0+39,4)=236,4грн.
3 кв.= (221,7+44,3) =266,0 грн.;
4 кв.= (249,9+50,0) =299,9 грн.
За рік = 214,6+236,4+266,0+299,9=1016,9 грн.
2. Оптова ціна торгівлі складається з відпускної ціни підприємства плюс постачальницько-збутова націнка (витрати + прибуток):
Постачальницько-збутова націнка:
визначимо витрати + прибуток
1 кв. =214,6 *19%=40,8 грн.; 2 кв. =236,4 *19%=44,9 грн.
3 кв. =266,0 *19%=50,5 грн.; 4 кв. =299,9 *19%=57,0 грн.
Разом:40,8+44,9+50,5+57,0 =193,2 грн.
Відпускна ціна посередника:
1 кв. =214,6+40,8=255,4 грн.; 2 кв. = 236,4+44,9=281,3 грн.
3 кв. = 266,0+50,5=316,5 грн.; 4 кв. = 299,9+57,0=356,9 грн.
За рік =255,4+281,3+316,5+356,9 = 1210,1 грн.
3. Роздрібна ціна - це ціна, за якою здійснюється розрахунок з кінцевим споживачем товару;
Ціна ця є кінцевою і складається з оптової ціни підприємства плюс постачальницько-збутова націнка плюс торгова націнка.
Торгова націнка по кварталах:
а) визначимо витрати +прибуток
1 кв. =255,4 *18%=46,0 грн.; 2 кв. =281,3 *18%=50,6 грн.
3 кв. =316,5 *18%=57,0 грн.; 4 кв. =356,9 *18%=64,2 грн.
Разом:46,0+50,6+57,0+64,2=217,8 грн.
Роздрібна ціна:
1 кв.=255,4 +46,0=301,4 грн.; 2 кв.=281,3+50,6=331,9 грн.