Визначення прибутку та рентабельність діяльності підприємства (на прикладі підприємства хлібозаводу)
59

8 року. Коефіцієнт завантаження активів зріс у 2010 році на 0,08, коефіцієнт завантаження активів в обороті зріс на – 0,07, коефіцієнт завантаження власного капіталу – на 0,004, порівняно з 2008 роком.

Завдяки наміченим шляхам підвищення прибутку, підприємство зможе покращити показники ефективності використання ресурсів. В проектному році середньооблікова чисельність працюючих залишається незмінною і складає 150 чоловік. За рахунок збільшення основних засобів на 50 тис. грн., фондоозброєність зростає на 7,6 %. Фондовіддача в проектному році збільшується на 38,6% і становить 2,8 грн., що свідчить про покращення використання основних засобів. Продуктивність праці у проектному році зросте на 40 %, порівняно з базисним.

З метою покращення матеріального становища на підприємстві ми збільшимо обсяги виробництва у проектному році на 40 %, а саме, розпочнемо випуск нових видів продукції, завдяки чому, чистий прибуток складатиме 22 тис. грн. Ще одним позитивним моментом є зростання рентабельності продукції на 31,9 % у проектному році.

Отже, взаємозалежність показників і факторів, які впливають на зростання прибутку, призводить до застосування процесу – інтенсифікації виробництва.