Проектування збагачувальної фабрики для збагачення магнетитових кварцитів
19

Розділ 3. Обгрунтування технологічної схеми збагачення.

На операцію подрібнення витрачається найбільша частка електроенергії, тому необхідно при мінімальних затратах енергії досягти максимального розкриття зростків.

Дроблений  продукт представлений зростками магнетиту з кварцем,  крупністю  2% класу -0,074 мм., при чому характер зростання – зерна одного мінералу спостерігаються у вигляді включень у другому мінералі (зерна магнетиту мають розмір -0,074 мм.) Розкриття зростків починається при досягнення цієї крупності. Тому, для якісного вилучення тонковкрапленого магнетиту потрібно застосовувати декілька стадій подрібнення. У даному випадку приймається три стадії подрібнення, тому що лише після третьої стадії спостерігається максимальне розкриття зростків (крупність продукту  > 98% класу -0,074 мм.). Застосування більшої кількості стадій подрібнення недоцільно у зв’язку  з тим, що спостерігається незначний приріст розкритих зерен, при великих витратах електроенергії.

Для виділення готового по крупності класу встановлюємо у І стадії спіральний класифікатор, у ІІ та ІІІ – гідроциклони. Для підвищення якості концентрату застосовуємо додатково контрольну стадію класифікації. Таким чином отримуємо один із кінцевих продуктів збагачення. Класифікуюче обладнання І,ІІ та ІІІ стадій працює у замкненому режимі з млинами, для забезпечення оптимальної крупності зерен, що направляються на збагачення.

Так як корисний компонент і порода значно відрізняються за магнітними властивостями – магнетит відноситься до сильномагнітних мінералів, що вилучаються у слабкому магнітному полі (χ>3,8*10-5м3/кг), а кварц – до немагнітних (χ˂1,26*10-7 м3/кг), то доцільно застосовувати магнітні методи збагачення мінеральної сировини. Оскільки магнетит відноситься до сильномагнітних мінералів, то збагачення потрібно проводити у сепараторах із слабим магнітним полем (Н=95-140 кА/м). В даному випадку застосовується мокра магнітна сепарація, у зв’язку  з тим, що сепарації піддається дрібний матеріал. Збагачення проводимо на барабанних сепараторах, з постійними магнітами. Застосування такого виду обладнання дозволяє забезпечує високу продуктивність, дозволяє виділити бідні відвальні хвости і порівняно невеликі втрати магнітного продукту.

Крім магнітної сепарації для розділення та згущення продукту застосовується магнітна дешламація, яка дозволяє вивести із схеми тонкі шлами, а також згустити продукт перед подальшими операціями. Дешламації піддаються зливи ІІ та ІІІ стадій класифікації, у зв’язку з тим, що у них спостерігається великий вміст тонкоподрібненого немагнітного матеріалу.

Для даного типу руди  потрібно застосувати декілька стадій магнітної сепарації.

І стадії піддається злив класифікатору І стадії класифікації. Немагнітний продукт скидається у хвости, а магнітний поступає гідроциклони ІІ стадії і далі на доподрібнення у млин.

ІІ стадія магнітної сепарації встановлюється на розвантаженні млина ІІ стадії. Разом із гідроциклоном і млином ІІ стадії утворюють замкнений цикл, що дозволяє більш ефективно позбавлятися від частинок порожньої породи.

У ІІІ та IV стадіях магнітної сепарації, для покращення результатів збагачення застосовуємо по 2 прийоми. ІІІ стадії сепарації піддаємо згущений продукт І стадії дешламації, немагнітний продукт обох прийомів скидаємо у хвости. На IVстадію надходить злив контрольної класифікації. Немагнітний продукт І прийому направляється у хвостовий лоток, а ІІ-го, у зв’язку з достатньо великим вмістом корисного компоненту надходить у гідроциклони ІІІ стадії класифікації. У результаті чого утворюється замкнений цикл.

У зв’язку з тим, що вологість товарного концентрату не повинна перевищувати 10% потрібно встановлення зневоднюючого обладнання. Звертаючи увагу на крупність кінцевого продукту для зневоднення використовуємо фільтрування на дискових вакуум-фільтрах

Таким чином у результаті переробки отримується 2 різновиди концентрату, та загальні хвости.