Проектування збагачувальної фабрики для збагачення магнетитових кварцитів
45

Розділ 7. Правила техніки безпеки у цехах дроблення та збагачення.

1)  Кожен робочий до початку роботи повинен упевнитися в безпечному стані робочого місця, перевірити: наявність і справність запобіжних пристроїв, інструменту, механізмів і пристосувань, потрібних для роботи. Виявивши недоліки, які він сам не може усунути, робітник, не приступаючи до роботи, зобов'язаний повідомити про них особі технічного нагляду.

2)  До обслуговування та ремонту електроустановок повинні допускатися тільки особи, які пройшли навчання і здали іспит на відповідну кваліфікаційну групу електробезпеки.

3)  Повторний інструктаж робітників і перевірка знань з техніки безпеки повинні проводитися не рідше одного разу на півріччя за восьмигодинною програмою, затвердженою головним інженером підприємства. Перевірка знань з безпечних методів роботи повинна проводитися комісіями, що призначаються розпорядженням по фабриці. Результати перевірки оформляються протоколом і заносяться до особової картки робітника. 

Кожному робітнику під розписку видається інструкція з безпечних методів роботи з його професії.. При впровадженні нових технологічних процесів і методів праці, а також при зміні вимог або введення нових інструкцій з техніки безпеки всі робітники повинні пройти інструктаж в обсязі та в терміни, встановлені адміністрацією фабрики. Робітники, зайняті на роботах, де організацією праці передбачається суміщення виробничих професій, повинні бути навчені всім видам робіт, передбачених організацією. Адміністрація фабрики зобов'язана своєчасно забезпечувати робітників відповідної спецодягом та індивідуальними захисними засобами за встановленими нормами.

Спецодяг повинен бути справним, що виключає можливість захоплення її рухомими і обертовими частинами обладнання. Волосся працюючих повинно бути заправлене під головний убір. Прання, знешкодження і ремонт спецодягу повинні проводитись відповідно до «Інструкції про порядок видачі, зберігання та використання спецодягу і запобіжних пристроїв».
На всіх фабриках повинен бути організований облік часу використання протигазів і респіраторів (крім разового використання) і проводитися їх періодична перевірка і перезарядка.
4) Всі знову прийняті на роботу інженерно-технічні працівники повинні в місячний термін здати іспити зі знання цих Правил та інструкцій. Періодична перевірка знань інженерно-технічними працівниками правил та інструкцій з техніки безпеки повинна здійснюватись відповідно до встановленого порядку.

5)  Кожне робоче місце протягом зміни має оглядатися особою технічного нагляду, яка зобов'язана не допускати проведення робіт за наявності порушень вимог техніки безпеки.
6)  Робочі місця повинні бути освітлені відповідно до діючих норм освітленості. Аварійне освітлення в цехах виконується відповідно до вимог СНіП і включається до незалежного живлення. Постійне штучне освітлення може бути тільки електричним. Освітленість приміщень фабрик, складів реагентів і інших повинна відповідати чинним нормам природної та штучної освітленості виробничих приміщень. При відсутності на фабриці аварійного освітлення на робочих місцях повинні знаходитися акумуляторні світильники.

7) У приміщенні ошатних, на робочих місцях, у агрегатів і на шляхах пересування людей повинні вивішуватися плакати і знаки з техніки безпеки.

8) Робочі місця і проходи повинні утримуватися в чистоті і порядку.Захаращення робочих місць і проходів не допускається Для зберігання різних матеріалів, деталей машин і відходів виробництва повинні бути відведені спеціальні місця.

9) Забороняється куріння і прийом їжі безпосередньо на робочому місці.