Проектування збагачувальної фабрики для збагачення магнетитових кварцитів
47

19) Про кожний нещасний випадок потерпілий або найближчий свідок нещасного випадку повинні негайно повідомити особі технічного нагляду фабрики (цеху). Всі нещасні випадки на виробництві підлягають розслідуванню, реєстрації та обліку відповідно до «Інструкції про розслідування та облік нещасних випадків на підконтрольних Держміськтехнагляду підприємствах та об'єктах», а розслідування аварій - відповідно до «Інструкції з розслідування аварій, не спричинили нещасних випадків , на підконтрольних Держміськтехнагляду підприємствах та об'єктах».
20)  При виконанні робіт на діючій фабриці сторонньою організацією вони повинні виконуватися в суворій відповідності до вимог цих Правил. Відповідальність за виконання цих правил безпеки на ділянці фабрики, переданому за нарядом-допуском, покладається на керівника сторонньої організації.

2. Експлуатація устаткування

1) При експлуатації встановлених на фабриках, складах руди і концентратів кранів і ліфтів, посудин і трубопроводів з рідинами і газами слід керуватися «Правилами будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів», «Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів», «Правил будови і безпечної експлуатації посудин, працюють під тиском »,« Правил будови і безпечної експлуатація трубопроводів пари і гарячої води »,« Правил будови безпечної експлуатації трубопроводів для горючих, токсичних зріджених газів », затвердженими Держгіртехнаглядом.
2) Експлуатація газового господарства фабрик повинна проводитися відповідно до «Правил безпеки в газовому господарстві металургійних заводів» і «Правилами безпеки в газовому господарстві», затвердженими Держгіртехнаглядом.

3) Експлуатація компресорних станцій повинна здійснюватися відповідно до «Правил будови і безпечної експлуатації стаціонарних компресорних установок, повітропроводів і газопроводів», затвердженими Держгіртехнаглядом.

4) Всі рухомі частини машин і механізмів, ремінні та інші передачі повинні мати огородження, що виключають доступ до них під час роботи. Огородження рухомих частин має бути надійно закріплене.

5) Обертові частини (вали, муфти, шківи, ​​барабани фрикційні диски і т. п.) повинні мати суцільні чи сітчасті огорожі з вічками не більше 25X25 мм. Сітчаста огорожа барабанів конвеєрів допускається з розміром вічка не більше 40X40 мм. Зубчасті і ланцюгові передачі незалежно від висоти їх розташування і швидкості руху повинні мати суцільні огородження

6) Перед пуском обладнання в роботу має бути поданий попереджувальний сигнал. Перед запуском в роботу обладнання, що знаходиться поза зони бачимості, повинен бути поданий звуковий попереджувальний сигнал тривалістю не менше 10 с. Після першого сигналу повинна передбачатися витримка часу не менше 30 с, після чого перед пуском обладнання повинен подаватися другий сигнал тривалістю 30 с.  Крім того, запуск такого обладнання оповіщається гучномовним зв'язком із зазначенням найменування та технологічної нумерації обладнання, що запускається. У місцях з підвищеним рівнем шуму повинна також передбачатися дублююча світлова сигналізація. З порядком подання сигналів перед пуском устаткування повинні бути ознайомлені всі працівники фабрики. Умовні позначення сигналів, що подаються вивішуються на видних місцях. При пуску машин повинна бути забезпечена повна безпека
обслуговуючого персоналу.

7) Прийом в експлуатацію устаткування, що вийшло з капітального ремонту, повинен проводитися комісією, яка призначається керівництвом підприємства (фабрики). Зупинка і пуск в роботу устаткування після монтажу або ремонту повинні проводитися з дотриманням положень биркової системи Пуск обладнання в роботу після монтажу чи ремонту повинен проводитися