Проектування збагачувальної фабрики для збагачення магнетитових кварцитів
5

Таблиця 4. Середня відносна вологість повітря

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Рік

85

84

80

67

62

64

63

61

65

74

85

88

73

 

Згідно СНіП 2.01.07-85 «Навантаження та впливи»:

     нормативний тиск вітру – 0,38 кПа (38 кгс/м²);

     нормативна вага снігового покриву – 0,5 кПа (50 кгс/м²);

     тривалість опалювального сезону – 178 днів;

     глибина промерзання ґрунтів – 0,9 м.

Середньорічна кількість опадів складає 440 мм. Район характеризується постійними вітрами, середньорічна швидкість яких складає 5,0 м/с.

Температура води в річках і водоймах коливається від 0,2˚С в січні до 24,3˚С в липні, за середньорічною 12,3˚С.

 

Гідрографія.

Великою водною артерією району є р. Інгулець – права притока р. Дніпро. В середній течії Інгулець зрегульована Карачунівським водосховищем.

Долина річки порівняно широка – в районі досліджень досягає 2,5 – 3,0 км. Крім пойми в долині річки виділяють дві надпойменні тераси. Ширина русла річки складає 20 – 30 м, її глибина на переймах 0,2 – 0,6 м, а на плесах збільшується до 5,0 м. Швидкість течії води в річці досягає 0,5 м/с.

Джерелом поповнення р. Інгулець, в основному, є снігові (талі) і дощові води, доля яких досягає 77% річного стоку, величина підземного поповнення складає 17%, а фільтрація з гідротехнічних споруд – до 6%.

Підйом рівня в річці звичайно починається у кінці лютого або на початку березня. Спад продовжується до середини квітня; максимальна висота весняного паводку змінюється від 1,5 до 5,5-6,0 м.

 

Водокористування

Водопостачання комбінату організовано за замкненою зворотною схемою. Джерелами свіжої технічної води для поповнення зворотних циклів та потреб споживачів є штольні води Південного промвузла м. Кривого Рогу та кар’єрні води руднику ПівдГЗК.

Питна вода використовується на господарчо – побутові потреби, а також на виробництві, де необхідна вода за ДЕСТ «Питна вода».

Джерелом господарчо – питного водопостачання є Південне водосховище.

Облік споживання води ведеться згідно показань водо вимірів, що встановлені на території комбінату.

 

Транспорт

Виймання  руди  і  скельних розкривних порід здійснюється  з попереднім руйнуванням масиву буро-вибуховим способом.

Транспортування гірничої маси з кар’єру комбінату здійснюється електрифікованим залізничним транспортом  безпосередньо з екскаваторних забоїв та від перевантажувальних майданчиків на І стадію дроблення, звідки конвеєрним трактом прямує на дробарне устаткування ІІ стадії.

 

Метою даної роботи  є обґрунтування та розрахунок схеми дроблення та технологічної схеми збагачення збагачення, вибір та розрахунок обладнання для дроблення, грохочення, подрібнення, класифікації, магнітної сепарації та дешламації, фільтраційного то підйомно-транспортного обладнання, надання основних принципів компонування обладнання, правил техніки безпеки у цехах дроблення та збагачення, та основних принципів охорони навколишнього середовища.