ТХ культурно-побутових товарів
49

Пряме укладання використовують для товарів, упакованих у ящики одного розміру. Ящики укладають один на одного маркуванням на зовнішній бік. Для довгих вантажів, ящиків різних розмірів застосовують перехресне укладання. Кожний верхній ряд укладають упоперек нижнього для створення більшої стійкості. Найбільш стійке зворотне укладання, яким зручно штабелювати мішки. При цьому кожний верхній ряд укладають на попередній у зворотному напрямку. Такі штабелі можуть складатися з трьох, п'яти, восьми мішків. Це залежить від товарів, які штабелюють, бо при цьому слід враховувати вимоги техніки безпеки й охорони праці. Так, товари масою понад 50 кг не слід укладати вище двох метрів. Для розміщення вантажів у штабелі висотою більше двох метрів користуються підйомно-транспортними механізмами. Між штабелями без проходів залишають проміжки 25 см, а між парами штабелів – до 70 см. Це найефективніші способи зберігання, інколи застосовують зберігання рядами, навалом, у підвішеному стані.

Робоче місце контролера-касира готується заздалегідь, до початку роботи магазину. Від правильної організації робочого місця контролера-касира залежить пропускна спроможність магазину, культура обслуговування, адже контролер-касир безпосередньо спілкується з усіма покупцями, які обслуговуються в магазині, і зобов'язаний забезпечити швидкий та безпомилковий розрахунок з мінімальними витратами часу.

Касові кабіни, де встановлюється ЕККА, обладнують необхідними технологічними засобами: підйомно-поворотним стільцем, касовою машиною, підставкою для ніг, а також інвентарними корзинами, тарілкою для розмінної монети, купюр, ножицями, запасом рулонів чекової і контрольної