Підприємництво в аграрній сфері
9

 розвиток і вдосконалення майнових відносин;

Функції аграрних відносин-продовольчого забезпечення і соціально-відтворювальна через сільське господарство  формують визначальне місце аграрних відносин у соціально-виробничій системі життєзабезпечення людей.               Сучасні, не тільки продовольчі, а й інші складнощі, які переживає Україна на сучасному етапі, великою мірою, а по деяких аспектах повністю зумовлені недооцінкою саме визначальної ролі і місця аграрних відносин у системі інших відносин. Явище це зумовлене ситуацією, за якої до цього часу не вдалося вивести аграрні відносини  на рівень, який відповідав би потенційним можливостям і потребам сучасного розвитку України.

В аграрних відносинах реалізується така функція як – збереження і підтримка способу життя, притаманного українському селянству.

Специфіка сільськогосподарського вироб­ництва виражається в аграрних відносинах. Слово «аграрний» латинського походження і в перекладі на українську мову дослів­но означає «земельний».

Відносини в сільському господарстві як складова економічних відносин виникають між людьми перш за все з приводу володіння землею та використання землі як головного фактора виробництва, з одного боку, і як об’єкта власності — з іншого.

Але земельні відносини — це лише один бік аграрних відносин. Другий пов’язаний із процесами агропромислової інтеграції, коли вищий розвиток продуктивних сил закономірно веде до переплетіння зв’язків по горизонталі та вертикалі як у самому сільському господарстві, так і між сільським господарством і взаємо­пов’язаними з ним галузями.

Це насамперед ті сфери господарювання і ті підприємства, які виробляють для нього засоби виробництва чи переробляють сільськогосподарську продукцію, зай­маються її збереженням і реалізацією. На цьому шляху посту­пово створюється агропромисловий комплекс, який дозволяє під­вищити ефективність виробництва кінцевої продукції, стабільно забезпечує населення продуктами харчування, а промисловість — сировиною.