Аналіз фінансових результатів діяльності підприємства
2

ВСТУП

         Основу економічного розвитку підприємства в сучасних ринкових умовах господарювання становить прибуток, який являє собою грошовий вираз основної частини грошових надходжень, які створюються підприємствами різних форм власності. Як економічна категорія він характеризує фінансовий результат підприємницької діяльності. Прибуток є показником, який найбільш повно відображає ефективність виробництва, об’єм і кількість виготовленої продукції, стан продуктивності праці, рівень собівартості. Багатоаспектне значення прибутку починається з переходом економіки України на принципи ринкового господарства. Адже акціонерні, орендні, приватні підприємства, а також підприємства інших форм власності, отримавши фінансову самостійність і незалежність, стали самі вирішувати, на які цілі і в яких розмірах використовувати прибуток, який залишається після сплати податків до бюджету і інших обов’язкових платежів і відрахувань.

Аналіз фінансових результатів діяльності підприємств є важливою складовою частиною роботи управлінського персоналу щодо реалізації обраної стратегії бізнесу, забезпечення фінансової стійкості підприємства, а також займає вагоме місце в роботі зовнішніх для підприємства аналітиків щодо оцінки інвестиційної привабливості та платоспроможності контрагентів, а також оцінки ділових партнерів в умовах ризику та невизначеності.

Основні завдання аналізу фінансових результатів, на загальну думку, складаються в оцінці динаміки показників прибутку і рентабельності за аналізований період, у вивченні джерел і структури балансового прибутку, у виявленні резервів підвищення балансового прибутку підприємства та чистого прибутку, що витрачається на виплату дивідендів, у визначенні потенціалу підвищення різних показників рентабельності.

Метою курсової роботи є проаналізувати фінансових результатів сільськогосподарського підприємства ТОВ «Іванівка за декілька періодів і з'ясувати які фактори вплинули на їх зміни і які наслідки це мало для підприємства.