Проектування та виготовлення інтер’єрних виробів (кухонної табуретки)
13

Обпилювання та зачищення деталей

Порізавши заготовки для майбутньої конструкції, переходимо до їх обпилювання та зачищення, якщо вони забруднені, або якщо на їх поверхні утворились задирки від різання металу.

Обпилювання – одна з найпопулярніших способів обробки металів різанням, шляхом зняття незначного шару металу (до 1-2 мм) слюсарним інструментом – напилком (брусок з інструментальної сталі на якому є насічка) із заготовки. Точність обробки залежить від особливостей будова напилка – інструмента за допомогою якого виконують цей процес. На поверхні напилків роблять насічку – два ряди прямолінійних заглибин, які взаємно пересікаються, утворюючи невелику кількість різальних зубців – дрібних різців.

Напилок з великими насічками називають драчовим і застосовують дія грубої обробки. Дрібнішу насічку мають личкувальні напилки. Вони використовуються дія чистової обробки поверхні. Найточнішої обробки і найчистішої поверхні можна досягти під час обпилювання бархатним напилком, який має найдрібніші зубці [5,c.5].

Під час обробки заготовки здійснюють натиск на напилок, рівномірно рухаючи його вперед. Поверхня буде рівною, якщо напилок рухати горизонтально.

Щоб досягти хорошої якості обпилювання, напилок рухають по діагоналі до деталі з частою зміною напрямку руху, змінюючи своє положення або повертаючи лещата.

Свердління деталей

Коли заготовки уже підготовлені, розпочинаю процес свердління відповідно до розмітки.

Свердління - це процес отримання круглих отворів шляхом зняття стружки у суцільному матеріалі за допомогою ріжучого інструмента - свердла і певних пристосувань. Процес свердління здійснюється при обертанні свердла з одночасною подачею.