Контрольна робота
13

контролю, за допомогою яких проводиться перевірка фінансово-господарської діяльності на всіх організаціях і установах. У ході ревізії обов'язково перевіряють джерела придбання виробничих запасів (від постачальників,
своїх допоміжних цехів і т.д.). Також вивчаються операції, пов'язані з прийомом матеріалів, повноту і своєчасність їх оприбуткування на складах згідно з документами бухгалтерського та складського обліку.

Важливим пунктом ревізії є перевірка правильності оформлення операцій, пов'язаних з недостачею, витратами, псуванням ТМЦ під час їх транспортування. Особливо ретельно вивчають правильність оприбуткування матеріальних цінностей, які надійшли з відхиленнями від супроводжуючих документів. Тут ревізор перевіряє правильність складання актів на прийом матеріалів. Далі ревізор зіставляє кількість матеріальних цінностей, що надійшли з кількістю оприбуткованих на складі підприємства. Неповне оприбуткування матеріалів на складі може бути в результаті як від постачальників, так і внаслідок недостатньої кількості транспорту. При цьому, ревізор зобов'язаний встановити причини виникнення недостачі та обгрунтувати таку ситуацію.

Важливим етапом ревізії є визначення первинної вартості, яка складається з суми фактичних ських витрат на їх придбання або виготовлення. Під час цього етапу слід дізнатися чи правильно включено ці витрати, тобто чи виключені ті витрати, які не мають економічного обґрунтування.
У висновку слід зазначити, що ефективне використання ТМЦ на підприємствах сприяє планування запасів у мінімальних розмірах, що забезпечують нормальне здійснення виробничих процесів. У ході контролю і ревізії виробничих запасів необхідно перевіряти дотримання нормативів, виявляти наднормативні надлишки і непотрібні господарству матеріали. Ця перевірка
повинна здійснюватися систематично, починаючи від складання виробничо - господарських планів і закінчуючи розглядом підсумків річної діяльності підприємства.