Політична система великобританії
7

Громадяни Великобританії, разом з громадянами інших країн Співдружності та громадянами Ірландії, які проживають у Великобританії, можуть голосувати по досягненні 18 років і не мають ніяких перешкод, усувати їх від голосування.

Британія розділена на 659 виборчих округів, кожен з яких вибирає одного члена Палати Громад. Кожен виборець може проголосувати один раз, зазвичай у виборчій дільниці. Участь у виборах не обов'язково. Система голосування єдина: кандидат вибирається, якщо він набрав більше голосів, ніж будь-який інший кандидат по цьому виборчому округу.

Громадяни Великобританії і громадяни інших країн Співдружності, а також громадяни Ірландської республіки можуть взяти участь у виборах після досягнення 21 року, з умовою, якщо вони не дискваліфіковані з яких-небудь причин. Кандидат також зобов'язаний покласти в банк 500 фунтів стерлінгів, які йому повернуть, якщо він набере більше 5% голосів. Максимальна сума грошей, які кандидат може витратити на передвиборчу кампанію - 4330 фунтів стерлінгів плюс 3,7 пенсів за кожного члена електорату в міському виборчому окрузі або 4,9 пенсів за кожного члена електорату в сільському виборчому окрузі.

Партії не реєструються і не визнаються формально законом, але на практиці багато кандидатів на виборах і майже всі, що виграли належать до однієї з головних партій. На загальних виборах у 1997 році лейбористи отримали 43% голосів, консерватори 30,7% голосів, а ліберальні демократи - 16,8% голосів. З 1945 року влада поперемінно переходить з рук Консервативної партії, яка була створена у вісімнадцятому столітті, в руки Лейбористської партії, яка з'явилася в останньому десятилітті дев'ятнадцятого століття. Нова партія – ліберально-демократична – була створена в 1988 році, коли Ліберальна партія, яка, як і партія консерваторів, сформувалася у вісімнадцятому столітті, злилася з соціал-демократичною партією, створеної в 1981 році.

Лідери правлячої партії і опозиції сидять на передніх лавах на різних сторонах Палати Громад, а їхні прихильники (члени їхніх партій) сидять позаду ніх.Внутрі парламенту партіями управляють парламентські організатори (Chief