Контрольна робота
2

Варіант № 16

 

1. Особливості бухгалтерського обліку бартерних операцій.

Бартерна операція в галузі ЗЕД – це один із видів експортно-імпортних операцій оформлення бартерним договором або договором зі змішаною формою оплати, за яким часткова оплата поставок передбачена у натуральній формі.

Бартерні договори передбачають: виробничі операції; консигнацію;

комплексне будівництво; поставка складних технічних виробів; поставка виробів спеціального призначення.

Особливості бухгалтерського обліку бартерних операцій полягає в тому, що:

-         відсутні грошові розрахунки з іноземним партнером;

-         момент відвантаження продукції на експорт вважається моментом її реалізації;

-         облік розрахунків з іноземним партнером здійснюється на двох субрахунках: 632 «Розрахунки з іноземними постачальниками і підрядниками» і 362 «Розрахунки з іноземними покупцями і замовниками»;

-         кредиторська заборгованість іноземному партнеру за товари, що імпортуються, повинна дорівнювати контрактній вартості відвантаженої на експорт продукції.

Слід зауважити, що для правильності відображення в бухгалтерському обліку товарообмінних (бартерних) операцій необхідно враховувати, що П(С)БО передбачають існування ще і справедливих цін. Залежно від величини цих цін підприємством визначаються первісна вартість отриманої за бартерним контрактом продукції, а також дохід від такої операції.

Справедлива вартість – це сума, за якою може бути здійснено обмін активу в результаті операції між поінформованими, зацікавленими та незалежними сторонами.