Контрольна робота
3

1. Порядок розподілу «вхідного» ПДВ при одночасному веденні діяльності, що оподатковується ПДВ та діяльності, що звільнена від ПДВ

 

Платник податків повинен забезпечити роздільний облік «вхідного» ПДВ в тому випадку, якщо він протягом податкового періоду здійснює операції як оподатковувані, так і не обкладаються ПДВ.

Щоб правильно розподілити «вхідний» ПДВ між оподатковуваних і неоподатковуваних операціями, все придбані товари (роботи, послуги), включаючи основні засоби та нематеріальні активи, майнові права треба ділити на три групи:

1) призначені для використання в діяльності, обкладається ПДВ;

2) призначені для використання в діяльності, що не обкладаються ПДВ;

3) призначені для забезпечення діяльності організації в цілому, які
однозначно не можна віднести до будь-то певного виду діяльності.

Відзначимо, що законодавство про податки і збори не визначає порядок ведення роздільного обліку витрат по виробництву і реалізації продукції.

Тому платник податків повинен самостійно розробити способи ведення такого обліку, які б забезпечували повноту і достовірність даних про витрати, пов’язаних з виробництвом і реалізацією продукції (робіт, послуг), оподатковуваних і не обкладаються податком на додану вартість.

Також підприємство може знати чи не знати, де саме ці запаси будуть використовуватися, тому виникають ще 2 такі пункти:

1) при придбанні запасів підприємство знає, які операції буде здійснювати з ними і чи буде при цьому мати право на податковий кредит. В даному випадку підприємство одразу визначає, які суми ПДВ можна включати в податковий кредит, а які ні;

2) при придбанні запасів підприємство не знає, в якій діяльності будуть задіяні дані запаси. При цьому вся сума ПДВ включається в податковий кредит, в кінці місяця проводиться її коригування, виходячи з операцій здійснюваних за місяць.