Фінансовий потенціал підприємства: сутність, формування, використання.
16

1.3 Прогнозування фінансового потенціалу підприємства

 

Прогнозування фінансового потенціалу підприємства – це формування системи фінансових можливостей і вибір найефективніших шляхів їх оптимізації. В рамках фінансового прогнозування розробляється загальна концепція фінансового розвитку і фінансова політика підприємства по окремих аспектах діяльності.

На жаль, фінансове прогнозування не може бути проведено з великою точністю, оскільки: безліч чинників в прогнозованому періоді можуть спричинити невідповідність між дійсністю і прогнозом. Проте можливість помилки не повинна бути тією причиною, яка може привести до відмови від використовування прогнозів.

Процес прогнозування фінансового потенціалу можна зосередити на трьох аспектах:

  • прогнозування ресурсної бази підприємства (трудові, фінансові, матеріальні);
  • прогнозування фінансової ситуації;
  • прогнозування фінансової політики.

Прогнозування фінансового потенціалу підприємства  на  сучасному  етапі розвитку економіки є складним етапом фінансового  планування.  Досвід  країн із розвиненою ринковою економікою свідчить  про  неухильне  підвищення  ролі фінансового планування на підприємствах, у фірмах і корпораціях.  І  це  дає їм можливість уникати  значних  прорахунків  і  пов'язаних  із  ними  втрат.

Однак, на жаль, сучасні методи планування і управління фінансами далекі  від ідеалу як за своєю структурою, так і за способами використання.

Безсумнівний  інтерес  викликає  питання  про  напрями   і   специфіку застосування прогнозної моделі на рівні підприємства.

Нині  прогнозування  фінансового потенціалу  суб'єкта   господарювання відіграє важливу  роль.  Потрібні  нестандартні  підходи,  які  передбачають