Облік грошових коштів на ПП «Урожай»
16

1)    Принцип оцінювання ефективності використання грошових коштів. Сутність цього принципу полягає в тому, що: в умовах забезпечення достатнього рівня платоспроможності, з одного боку, та необхідного рівня прибутковості, з іншо­го, аналіз грошових потоків у процесі їх планування стає необхідним явищем, що дає змогу дати загальну оцінку механізму планування грошових потоків підприємства.

2)    Принцип адекватності часових інтервалів та способів планування. Необхідно відзначити, що вибір методу обґрунтування плану грошових потоків підприємства повинен здійснюватися з урахуванням, перш за все, часового виміру, що сприяє адекватності способів та строковості плану і, таким чином, підвищує точність прогнозних розрахунків.

Згідно з вищезазначеними принципами можна виділити такі види планування грошових потоків:

1)    довгострокове планування (1-5 років);

2)    середньострокове планування (до 1 року);

3)    короткострокове планування (місяць, квартал).

Кожний із видів планування грошових потоків підприємства виступає складо вим елементом комплексного плану розвитку підприємства і має специфічні особ­ливості організації планового процесу.

 

1.4. Міжнародні нормативи та зарубіжний досвід в організації облікового,
контрольного,   аналітичного   процесів   з   формування   і   використання
грошових коштів

 

Проблеми відображення руху грошових коштів у фінансовій звітності за міжнародними та вітчизняними стандартами, засади формування і подання Звіту про рух грошових коштів, як елемента фінансової звітності підприємств України, закладені в П(С)БО 4 «Звіт про рух грошових коштів», затвердженому наказом Мінфіну України від 31.03.99 р. № 87 (далі П(С)БО 4). Згідно з п. 4 П(С)БО 4 грошовими коштами є: готівка, кошти на рахунках у банках та депозити до запитання, а грошовими еквівалентами — короткострокові високоліквідні фінансові інвестиції, які вільно конвертуються у певні суми грошових коштів і які характеризуються незначним ризиком зміни їх вартості.