Основний механізм полі-, оліго-, анурії
9

ензимні системи не можуть забезпечити її транспорт і інактивацію. У результаті відбувається своєрідний "вибух" пуринового обміну. Гостро виникла гіперурикемія призводить до гиперурикурии і виділення і виділення сечової кислоти в нерозчинній формі. В результаті її кристалізації в дистальних ниркових канальцях, збірних трубочках, баліях нирок раптово розвивається обструктивна нефропатія, особливістю якої є виражена гиперурикозурия, не зустрічається при гострій нирковій недостатності іншої етіології. Хворі скаржаться на відсутність сечі, болі в поперековій ділянці, іноді нападів характеру, сухість у роті, нудоту, блювоту, болі в суглобах, м'язах, головний біль, загальну слабкість. У сироватці крові відзначається високий вміст сечової кислоти, сечовини, креатиніну, цукру. Хворий потребує екстреної терапії, так як існує загроза життю хворого внаслідок важких гуморальних зрушень в організмі. Лікування спрямоване на стимуляцію діурезу - водне навантаження, салуретики; доцільно призначення алопуринолу з розрахунку 8 мг/кг При своєчасної діагностики і адекватної терапії необхідність у проведенні гемодіалізу зазвичай не виникає.

 

 

  1. Анурія. Основний механізм. Види анурії.

 

Анурія - хворобливий стан, при якому нирки не виділяють сечу або вона не надходить з нирки у сечовий міхур; характеризується відсутністю сечі в сечовому міхурі.

Розрізняють наступні види анурії.

1. Аренальна анурія спостерігається рідко; зустрічається у новонароджених з аплазією нирок і у дорослих в результаті помилкового видалення єдиної нирки.