Концепція роботи торговельного підприємства
3

РОЗДІЛ Теоретичні засади комерційної роботи роздрібного торговельного підприємства

1.1Сутність та зміст комерційної роботи підприємства.

Поняття «комерційну діяльність» одержало вельми поширеною у зв'язку з переходом підприємств до загальноприйнятих у світі принципам економічних взаємин у умовах ринкової економіки.

На етапі в офіційних джерелах, у економічній навчальної літературі немає єдиної думки щодо сутності та економічного змісту категорії «комерційну діяльність».

Ця категорія використовується для характеристики господарської діяльності умовах ринкової економіки на мікрорівні поруч із такими категоріями, як «бізнес», «комерція», «підприємницька діяльність».

Комерційна діяльність - це діяльність, основна мета якої, є отримання прибутку. Але такий розгляд комерції і не відповідає сучасним потребам швидко що розвивається суспільства. Однією з найпрогресивніших наук, застосовуваних сьогодні комерційними підприємствами, є маркетинг. Коли дивитися на будь-яке з позиції маркетингу, його мета - найповніше задоволення потреб клієнтів. Ще однією варіантом «цільового» визначення комерційної діяльності таке - це діяльність, спрямовану збільшення конкурентної переваги над ринком.

Комерція - слово латинського походження, що у перекладі означає - торгівля (>коммерціум - торгівля). Можливо тому, ряд економістів ототожнює комерційну діяльність і торгову діяльність.

А роздрібна торгівля основу своєї діяльності варта організації споживання населенням товарів та послуг. Слід зазначити, що правове поняття оптової і роздрібної торгівлі та її сутності протягом усього періоду розвитку економічної теорії предмет уваги і вивчення.