Аналіз структури та динаміки капіталу
17

1)       тривалість обороту капіталу (), який визначається як відношення середньої суми капіталу до одноденної вартості виробленої або реалізованої продукції. Характеризує кількість днів протягом яких здійснюється один оборот капіталу[11, 128]:

                                                 (1.18)

Відповідно визначається тривалість обороту власного капіталу визначається ():

                                                                                    (1.19)

2)           коефіцієнт віддачі капіталу ():

                                           (1.20)

Характеризує суму виручки від реалізації, яку було отримано при використанні однієї гривні капіталу.

3)           коефіцієнт завантаження капіталу ():

                       (1.21)

Цей коефіцієнт є оберненим до коефіцієнта віддачі капіталу, і він показує скільки капіталу використовується для одержання однієї гривні виручки від реалізаці

Отже, підсумовуючи перший розділ можна зауважити, що капіталом вважаються вкладення в активи, чкі перебувають у розпорядженні підприємства (товариства) і достатні для виконання господарської та фінансової діяльності й отримання прибутків.

Важливою складовою частиною механізму ефективного управління капіталом підприємства та його структурою є системи його аналізу. Аналіз управління капіталом підприємства являє собою процес дослідження основних результативних показників ефективності його функціонування на підприємстві з метою виявлення резервів подальшого підвищення цієї ефективності. Для цього здійснюється аналіз фінансових коефіцієнтів, який базується на розрахунку співвідношення різних абсолютних показників фінансової діяльності підприємства між собою. В процесі використання цієї системи аналізу визначаються різноманітні відносні показники, які характеризують результативність використання капіталу підприємства в цілому та окремих його елементів.