Державне регулювання іноземних інвестицій в Україні
29

 

 

2.2. Аналіз факторів залучення іноземних інвестицій

 

 

На сучасному етапі розвитку, економіка України перебуває в достатньо складній економічній ситуації. В даному аспекті варто також зазначити, на сучасному етапі розвитку України інвестиції здебільшого спрямовуються у вже розвинені сфери економічної діяльності. Так, наразі на підприємствах промисловості зосереджено близько 30 %  інвестицій. В той же час в установах фінансової та страхової діяльності акумульовано близько 25,3 % загального обсягу залучених інвестицій в економіку країни [12].

Як вже зазначалось, одним з основних ризиків інвестиційної діяльності на сучасному етапі розвитку економіки країни виступає зосередженість найбільш часток інвестицій в декількох країнах. Так, незадовільна диверсифікація джерел залучення прямих іноземних інвестицій в Україну по країнах–інвесторах може бути значним ризиком залежності економіки України від політики кількох країн – основних інвесторів.

В той же час спостерігається непропорційний розподіл обсягів залучених інвестицій за регіонами України. Так, останнім часом до восьми регіонів країни (Дніпропетровської, Донецької, Харківської, Київської, Львівської, Одеської, Запорізької, Луганської та до м. Київ) протягом останніх років надходили найбільші обсяги інвестицій, близько 90 %.

Подібне спрямування прямих іноземних інвестицій й капітальних інвестицій в регіональному розрізі не сприяє рівномірному та ефективному соціально–економічному розвитку регіонів та посилює подальше збільшення розриву у їх розвитку [12].

В рамках даного аспекту варто звернути увагу на те, що основними показниками, що демонструють особливості інвестиційної безпеки країни: гарантування зростання валового внутрішнього продукту на рівні завдань соц