Державне регулювання іноземних інвестицій в Україні
35

 

рків», № 991–XIV від 16.07.1999

 

Закон України «Про інвестиційну діяльність» визначає загальні правові, економічні та соціальні умови інвестиційної діяльності на території України [17]. Даний законодавчий акт безпосередньо спрямований на забезпечення рівного захисту прав, інтересів та майна суб’єктів інвестиційної діяльності та не залежить від форм власності, і також на ефективне інвестування економіки України, розвитку міжнародного економічного співробітництва та інтеграції.

Згідно вище зазначеного закону об’єктом інвестиційної діяльності виступає будь–яке майно, в тому числі основні фонди та оборотні кошти в усіх галузях економіки, цінні папери (окрім векселів), цільові грошові вклади, науково–технічна продукція, інтелектуальні цінності, інші об’єкти власності та майнові права. Суб’єктами інвестиційної діяльності в даному законодавчому акті визначено громадян та юридичних осіб України та іноземних держав, а також держави.

Вищезгаданим законом основним чином визначається й державне регулювання інвестиційної діяльності на території України. Метою регулювання інвестиційної діяльності державою, згідно закону, є реалізація економічної, науково–технічної та соціальної політики, згідно цілям та показникам економічного та соціального розвитку України та інше.

Держава сприяє залученню інвестицій у найбільш важливі для задоволення суспільних потреб напрямах (у соціальній сфері, технічному т технологічному вдосконаленні виробництва, в агропромисловому комплексі та інше). Дану підтримку держава здійснює шляхом створення пільгових умов інвесторам.

Існує низка форм державного регулювання інвестиційної діяльності, що зазначені в статті 12 Закону Україну «Про інвестиційну діяльність». Даними формами виступають:

       управління державними інвестиціями;