Оцінка можливостей номінації українських об’єктів нематеріальної культурної спадщини до списку ЮНЕСКО
57

ремесло Карпатського регіону XVI-XXI ст.».

Проект Номінації розроблено Українським центром культурних досліджень («Проект») з метою заохочення до ідентифікації елементів нематеріальної культурної спадщини України, які можуть бути запропоновані для внесення до національного «Переліку (реєстру) елементів нематеріальної культурної спадщини України» та подальшого їх представлення на міжнародному рівні, зокрема у Списках ЮНЕСКО.

Зазначені Списки ЮНЕСКО популяризують нематеріальну культурну спадщину людства та сприяють її охороні, як на національному так і на міжнародному рівні.

Складання переліків на національному рівні створить сприятливі умови для ідентифікації, популяризації національної нематеріальної культурної спадщини, сприятиме налагодженню співпраці з міжнародними організаціями та представленню України у світовому культурному просторі.

Запропонована форма Номінації є лише проектним варіантом, що здійснюється в рамках відповідної науково-дослідної роботи та може бути вдосконалена відповідно до потреб галузі, з урахуванням специфіки нематеріальної культурної спадщини регіонів України. [Додаток 7]

Слід зазначити, що українські об’єкти нематеріальної культурної спадщини відображають збережену етнокультурну самобутність історичних країв нашої держави, зокрема Буковини, Покуття, Закарпаття, Волині, Поділля, Слобожанщини тощо, і тим самим забезпечують конкурентні переваги українського туристичного продукту на світовому ринку туризму, що дозволяє нашій країні підвищити темпи розвитку туристичного бізнесу разом з малим підприємництвом, яке забезпечує відродження і збереження етнокультурної самобутності українського народу. Розвиток туризму на основі пожвавлення використання ресурсів нематеріальної культурної спадщини регіонів нашої країни вирішить також низку напружених соціальних проблем, найперше, безробіття, закордонного заробітчанства і т.п., а також сприятиме вихованню національно-патріот