Іноземний капітал в економіці України
15

України. Процес набув макроекономічного ефекту, коли штучно було створено сприятливий клімат для імпортного виробника. Ринок країни переповнився дешевими товарами ажіотажного попиту, що фінансувався за рахунок споживчих кредитів, які мали надзвичайно високі ціни.

У результаті ми отримали:

1) зростання корпоративного зовнішнього боргу;

2) значні темпи інфляції;

3) знецінення національної валюти;

4) подорожчання фінансових ресурсів для корпоративних клієнтів на внутрішньому і зовнішньому ринках. Це справляє значний вплив на соціальну ситуацію в країні.

Аналізуючи надходження та вплив іноземного капіталовкладення в національну економіку України потрібно згадати також про таку важливу сферу фінансової діяльності як страхування. Проблема впливу іноземного капіталу на розвиток страхової системи України в міру зростання економіки є надзвичайно актуальною, адже у сучасному світі розвиток країни значною мірою залежить від її участі в міжнародних відносинах, які проявляються, зокрема, і через механізми іноземного інвестування. Важливість впливу пояснюється тим, що економічне зростання неможливе без створення та функціонування ефективної страхової системи, яка, по-перше, із загостренням конкуренції набуває ще більшого значення завдяки захисту від наявних і потенційних загроз господарських суб’єктів, а по-друге, нагромаджує значну частку коштів, що перетворює страхові компанії на потужні інвестиційні інститути, які разом з банками стають найбільшими джерелами інвестиційного капіталу.

Основними чинниками, які визначають прихід іноземних інвесторів на страховий ринок і свідчать про перспективність його розвитку, є:

    приєднання до СОТ;

    необтяженість боргами перед західними фінансовими інститутами;

    ненасиченість ринку (застрахованими є лише 10% ризиків, а у більшості західних країн – до 90%);