Валютні операції
46


4.    Валюта – грошова одиниця, яка використовується  для виміру величини вартості товарів та послуг.

5.    Валютна система (світова) – сукупність валютно-економічних відносин, які обумовлені світогосподарськими зв’язками, посиленням взаємозалежності національних економік.

6.    Валютні операції – фінансова діяльність підприємств, банків, юридичних і фізичних осіб з купівлі-продажу валюти.

7.    Валютний арбітраж – купівля-продаж іноземної валюти з подальшою  зворотною угодою у цілях  отримання  прибутку  від різниці валютних  курсів у часі (часовий валютний арбітраж), а також за рахунок відмінностей  у курсі даної  валюти на різних  валютних ринках (просторовий  валютний  арбітраж).

8.    Валютний курс – ціна одиниці національної валюти, яка відображена у грошових одиницях  іншої країни.

9.    Валютний ризик – загроза валютних втрат, які пов’язані із зміною курсу іноземної валюти у відношенні  до національної валюти,  під час проведення  зовнішньоторговельних, кредитних і валютних операцій.

10.  Валютний ринок – поєднання декількох регіональних і центральних ринків світової торгівлі і фінансово-валютних операцій.

11.  Вальвація – визначення цінності іноземної валюти у державній грошовій одиниці.

12.  Вексель – офіційне боргове зобов’язання, яке надає його власнику право вимагати  сплати  боржником вказаної  у векселі суми у встановлений термін.

13.  Внутрішня конвертованість – перехід у країні до ринкового  розподілу валюти, який ґрунтується на відносно вільній купівлі –продажу її для юридичних та фізичних осіб.

14.  Девальвація – зниження золотого вмісту (вартості) національної грошової  одиниці, яке здійснюється у офіційному порядку.

15.  Євровалюта – іноземні валюти, у яких іноземні банки здійснюють безготівкові депозитні  позичкові операції  за межами країн – емітентів цих валют.

16.  Євровалютний ринок – міжнародний ринок короткострокових та середньострокових кредитів.

17.  Інкасо – вид банківської операції, яка полягає  в отриманні банком грошей за різними фінансовими документами (векселями, чеками, платіжними дорученнями і т.п.).

18.  Квотування – система регулювання зовнішньоекономічної діяльності, яка запроваджується  державними і міжнародними  органами в цілях  обмеження виробництва, експорту та імпорту товарів, продажу валюти.