Інтелектуальна власність
11


Стокгольмською угодою 1967 р. та угодою про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності (TRIPS) 1993 р. Структура інтелектуальної  власності в Україні. Суть і особливості авторських і сумісних прав, прав промислової власності, засобів індивідуалізації учасників цивільного обігу та продукції, що ними виробляється, нетрадиційних об’єктів інтелектуальної  власності.

3.3 Суперечливості (особливості) інтелектуальної  власності

Суть суперечливості  інтелектуальної  власності,  суперечність суб’єктів інтелектуальної  власності. Суперечність об’єктів інтелектуальної  власності. Суперечність привласнення інтелектуальної  власності.

Модуль ІІ. СИСТЕМА ВІДНОСИН ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ  ВЛАСНОСТІ

Тема 4. ЕКОНОМІКО-ПРАВОВІ ВІДНОСИНИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ  ВЛАСНОСТІ

4.1. Соціально-економічна сутність і види промислової власності

4.1.1 Економіко-правові відносини щодо об’єктів патентного права

Промислова власність як складова інтелектуальної  власності. Паризька конвенція (1883 р.)  про охорону промислової власності. Суб’єкти промислової власності. Винаходи – суть та класифікація. Патентоспроможність винаходу. Основні умови патентоспроможності. Об’єкти і суб’єкти винахідництва. Специфічні ознаки ринку винаходів. Корисні моделі та їх особливості. Промислові зразки та їх класифікація.

4.1.2. Засоби індивідуалізації учасників цивільного обігу товарів і послуг як важлива складова інтелектуальної  власності

Суть засобів індивідуалізації. Товарні знаки і знаки обслуговування. Місце виробничої (торгівельної) марки та засобів обслуговування в ринковому процесі. Директива Ради ЄС від 1988 р. про зближення законодавчих актів країн-членів ЄС щодо товарних знаків. Суть понять: торгова  марка, виробничий знак, логотип, слоган, бренд. Класифікація знаків для товарів і послуг. Фірмові найменування та принципи їх використання.

4.1.3. Відносини щодо нетрадиційних об’єктів інтелектуальної власності

Класифікація «ноу-хау». Передумови перетворення ноу-хау на об’єкт інтелектуальної власності. Недопущення недобросовісної конкуренції як нетрадиційний об’єкт промислової власності.