Інтелектуальна власність
139


6. Відносини фірми зі своїми замовниками та покупцями, які сприяють успішній реалізації вироблених нею товарів і послуг (засоби індивідуалізації, комерційна мережа, ділові зв’язки, договори маркетингового і технологічного співробітництва, слава та репутація клієнтів тощо) – називається:

а)  корпоративний капітал;

б)  клієнтський капітал;

в)  інтелектуальний капітал;

г)  маркетинговий капітал.

7. Діяльність, спрямована на використання та комерціалізацію результатів наукових досліджень і розробок, впровадження нововведень, випуск на ринок нових конкурентоспроможних товарів і послуг тощо – називається:

а)  інноваційна діяльність;

б)  нормативна діяльність;

в)  науково-технічна діяльність;

г)  інтелектуальна діяльність.

8. Складова інтелектуального капіталу, здатність до нововведень, оновлення, в т. ч. захищені комерційним правом інтелектуальна власність, інші нематеріальні активи та цінності – називається:

а)  патентно-ліцензійний капітал;

б)  науково-технічний капітал;

в)  інноваційний капітал;

г)  промисловий капітал.

9. Процес цілеспрямованої реалізації прогресивних нововведень, спрямований на інтенсифікацію певної сфери людської діяльності (наприклад, технологічні інновації у сфері виробництва) або певний результат, пов'язаний з новим способом  задоволення існуючих суспільних потреб, заснований на використанні досягнень науково-технологічного прогресу – називається:

а)  інтелектуальний розвиток;

б)  науково-технічний прогрес;

в)  науково-технічний розвиток;

г)  інноваційний розвиток.

10. Комплекси підприємств, промислових компаній, дослідницьких центрів, наукових установ, органів державного управління, профспілок, громадських організацій, союзів тощо, які сформувались на основі територіальної консолідації, утворення мереж спеціалізованих