Інтелектуальна власність
9


5.3 Охорона і захист прав інтелектуальної власності.

Модуль 3. Розвиток інтелектуальної власності  в умовах глобалізації

Тема 6. Міжнародне співробітництво у сфері інтелектуальної власності.

Тема 7. Формування інститутів інтелектуальної власності   в Україні.

1.4.2. Зміст програми

Модуль 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

Тема 1. Інтелектуальна діяльність та інтелектуальний капітал – економічна основа інформаційного суспільства

1.1  Концепції інформаційного суспільства та інтелектуальної економіки (економіки знань)

Сутність та характерні ознаки постіндустріального суспільства. Етапи еволюції суспільства. Концепція економіки знань і інтелектуального капіталу.

1.2  Види та результати інтелектуальної діяльності

Інформація та знання як визначні чинники постіндустріального розвитку. Підходи до визначення  сутності інформації; інформація як товар: особливості та характерні риси. Знання як інтелектуальна діяльність і ринковий продукт. Класифікація знань. Види знань (за Ф. Махлупом).

Інформація та знання як новітні фактори виробництва, їх ознака. Суть інтелектуальної діяльності. Літературно-мистецька науково-технічна діяльність.

1.3  Сутність та специфіка інтелектуального капіталу. Суть наукового поняття

 «Інтелектуальний капітал». Підходи до аналізу сутності інтелектуального капіталу в сучасній економічній літературі. Інтелектуальний капітал як реалізований інтелектуальний ресурс і інтелектуальний потенціал. Форми інтелектуального капіталу (за Дж. Тобіном). Економічні аспекти дослідження інтелектуального капіталу.

1.4  Структура інтелектуального капіталу

 Сутність активів ринку, активів інтелектуальної власності, активів інфраструктури, людських активів. Сутність інтелектуальних активів. Структура інтелектуального капіталу (за М. Мелоуном) Суть і структура людського капіталу, структурного капіталу, клієнтського капіталу, організаційного капіталу.