Інформаційні технології (Практичні роботи)
140

Натисніть на кнопку Додати і у новому вікні введіть назву першого сценарію, наприклад varl, зазначте діапазон клітинок, що містять параметри, які досліджуються (у нашому випадку — це клітинки зі стовпця Кількість, наприклад С2:С7), і натисніть на кнопку ОК. Отримаєте вікно зі значеннями клітинок-параметрів стартового варіанта покупки. їх значення не змінюйте, натисніть ОК. Додайте новий сценарій з назвою var2, але зна­чення клітинок-параметрів тепер поміняйте довільним чином. Таким способом створіть усі чотири сценарії (рис.50).

Розглянемо, як використовувати створені сценарії. У вікні Диспетчер сценаріїв вибирайте по черзі назви сценаріїв і на­тискайте на кнопку Вивести — стежте за результатами обчислень згідно із цим сценарієм і переписуйте у свій звіт сумарні вартості покупок. Для якого сценарію сумарна вартість найбільша?

Результати застосування всіх сценаріїв можна подати у вигляді звіту. Для цього у вікні Диспетчер сценаріїв натисніть на кнопку Звіт і в новому вікні виберіть тип звіту: Структура, вкажіть клітинку-результат (клітинку зі значенням сумарної вартості покупки) і натисніть на кнопку ОК. Звіт отримаєте на окремій сторінці. Перегляньте його і поекспериментуйте з кнопками « + » і «-» ліворуч, які дають змогу згортати чи розгор­тати рівні звіту. Який варіант покупки вам найбільше підходить?

Рис. 50. Три сценарії оптової покупки.

3.   Побудова зведених таблиць. Зведені таблиці (pivot tables) використовують для аналізу значної кількості даних у великих таблицях. Зведена таблиця містить всі або лише потрібні для аналізу дані основної таблиці, які відображені на екрані так, щоб залежності між ними було видно якнайліпше. Зведену таблицю будує програма-майстер (рис. 51). Користувач залежно від умови задачі має лише зазначити, що відображати в заголовках рядків і стовпців, які дані відображати на їх перетині, а також по якому полю з основної таблиці групувати дані.

Рис. 51. Вікно створення структури зведеної таблиці.