Microsoft Excel
68

Деякі з функцій мають кілька форм, наприклад, функція ИНДЕКС (INDEX). Якщо користувач вибирає одну з таких функцій, Excel виводить на екран додаткове діалогове вікно, яке дає змогу вибрати потрібну форму функції. Таке діалогове вікно позначається як Шаг (Step 1a).

Якщо користувач бажає тільки ввести список аргументів конкретної функції, потрібно набрати знак рівності (=) і назву цієї функції, а потім натиснути комбінацію клавіш <Ctrl+A>. В результаті на екрані з'явиться друге діалогове вікно Мастера функций.

Для швидкого пошуку функції в списку Функция (Function Name) активізуйте цю секцію першого діалогового вікна Мастера функций і введіть першу букву назви функції. Потім прокручуйте список до знаходження потрібної функції. Наприклад, якщо вибрана категорія Полный алфавитный перечень (All) і є потреба використати функцію SIN, клацніть мишкою на вікні списку Функция (Function Name) і натисніть на клавіатурі букву <S>. Таким чином буде знайдена перша з функцій, імена яких починаються з цієї букви. Це значно звузить коло пошуку.

Якщо користувач бажає використати функцію як аргумент (тобто як вкладену функцію), необхідно клацнути мишкою на кнопці, розміщеній ліворуч від поля введення аргументів у другому діалоговому вікні Мастера функций. Excel виведе на екран перше діалогове вікно Мастера функций і дасть змогу вибрати другу функцію. В рядку заголовка цього вікна з'явиться слово [Вложеный] [(Nested)], що буде нагадувати про те, що користувач створює вкладену функцію. З допомогою Мастера функ-ций користувач може створити до семи рівнів вкладених функцій. 

2.4.5.5. Приклади функцій

В цьому пункті будуть наведені приклади формул, в яких використовуються функції. Через досить обмежений обсяг посібника будуть наведені всі категорії, подані в Мастере функций, але не кожна функція окремо. Додаткову інформацію з конкретних функцій можна отримати з допомогою довідкової системи (Help), яка інсталюється при інсталяції Excel.

Примітка. У деяких випадках за назвою функції важко визначити категорію, до якої належить та чи інша функція. Наприклад, функція СЧЁТ (COUNT) належить до категорії Статистические (Statistical), але функція СЧЁТЕСЛИ (COUNTIF) - до категорії Математические (Math&Trig). Функції, які повертають логічні значення, наприклад, ЕОШИБКА (ISERROR) або ЕЧИСЛО (ISNUMBER), віднесені до категорії Проверка свойств и значений (Information), а не до категорії Логические (Logical), що було б логічніше.

2.4.5.5.1. Математичні і тригонометричні функції

В Excel входять 52 функції цієї категорії. В неї включені як звичайні функції типу СУММ (SUM) або ЦЕЛОЕ (INT), так і багато інших, одна з яких може виявитися потрібною користувачеві. Розглянемо деякі з них.

СЧЁТЕСЛИ (COUNTIF)