Microsoft Excel
71

Зауваження. Бажано не плутати округлене значення з відформатованим. Якщо у формулі є посилання на клітинку, в якій розміщене число, округлене з допомогою функції ОКРУГЛ (ROUND), то в розрахунках буде брати участь округлене значення. Якщо ж число в цій клітинці було відформатоване так, що воно лише здається округленим, то в розрахунках буде брати участь реальне (не округлене) значення.

КОРЕНЬ (SQRT)

Функція КОРЕНЬ (SQRT) повертає значення квадратного кореня з аргументу. Якщо аргумент від'ємний, функція сприймає його як помилку. В результаті виконання наступного прикладу буде повернуто число 23:

=КОРЕНЬ(1024) або =SQRT(1024)

Примітка. Для розрахунку кубічного кореня використовується піднесення до степеня (1/3). Наприклад, кубічний корінь з 32768 дорівнюватиме 32 (аналогічно можна обчислювати корені будь-яких степенів).

=32768^(1/3)

СУММ (SUM)

Якщо взяти навмання кілька робочих книг, то можна переконатися, що найчастіше в них використовується функція СУММ (SUM). Ця функція - одна з найпростіших. Вона може мати від 1 до 30 аргументів. Для підрахування суми значень клітинок трьох діапазонів (А1:А10 С1:С10 Е1:Е10) можна використати цю функцію з трьома аргументами:

=СУММ(А1:А10;С1:С10;Е1:Е10) або =SUM(А1:А10;С1:С10;Е1:Е10)

Аргументи не обов'язково мають задаватися в такому вигляді. Наприклад, можна використовувати адреси окремих клітинок, посилання на діапазони тощо:

=СУММ(А1;С1:С10;125) або =SUM(А1;С1:С10;125)

СУММЕСЛИ (SUMIF)

Функція СУММЕСЛИ (SUMIF) схожа з функцією СЧЁТЕСЛИ (COUNTIF), яка була описана раніше, але СУММЕСЛИ (SUMIF) підсумовує значення, які розміщені в клітинках, а не підраховує їх кількість. Функція СУММЕСЛИ (SUMIF) має три аргументи. Перший аргумент - діапазон клітинок, вміст яких має бути відібраним за якимось критерієм, другий - критерій відбору, третій - діапазон клітинок, значення яких