Геологічна будова кар’єру Житомирської області
85

При конвеєрному транспорті утворення пилу обумовлене здуванням її при русі і переміщенні гірської маси з одного конвеєра на іншій. При комбінованому транспорті причини запиленість і загазованості зв'язані з кожним видом транспорту, що входить у комбінацію і, крім того, з великою кількістю виділюваного пилу в пунктах перевантаження з одного виду транспорту на іншій.

Для попередження пиловидалення на автодорогах застосовують їхнє зрошення  чи водою розчинами гігроскопічних солей, а також обробку емульсіями з різними єднальними речовинами.

На залізничному транспорті поверхня  гірської маси, що транспортується, закріплюють пилозв’язуючими матеріалами, укривають плівкою або воложать водою. При конвеєрному транспорті використовують різні укриття конвеєрів, а конвеєрну стрічку очищають від налиплого матеріалу. Пункти перевантаження обладнають укриттями з аспираційнними системами.

У загальному випадку порядок вибору типу очисних пристроїв і фільтрів визначається наступною схемою: виявлення характеристик викидів (температура, вологість, вид і концентрація домішок, токсичність, дисперсність і т.п.); визначення типу очисного  чи пристрою фільтра по витраті газу, необхідної ступеня очищення, можливостей виробництва й інших факторів; оцінка робочої швидкості газів; техніко-економічний аналіз можливих варіантів очищення; розрахунок параметрів очисного пристрою; проектування і вибір очисного чи пристрою фільтра.

При виборі засобів для очищення викидів в атмосферу варто мати на увазі наступні особливості:

     сухі механічні способи і пристрої не ефективні при видаленні дрібнодисперсної і  пилу, що налипає;

     мокрі методи не ефективні при очищенні викидів, у яких містяться погано сліпаються й утворять грудки речовини (наприклад, цемент);