Організація системи антикризового фінансового управління на підприємстві в умовах фінансової кризи
41

2.2. Прогнозування банкрутства підприємства з використанням традиційних методичних підходів

 

 

Для визначення ймовірності банкрутства ДП “Чернівцілегмаш” необхідно використати різні підходи та методики, розроблені в цій сфері та порівняти отримані результати. Як уже згадувалось у першому розділі дипломної роботи, в сучасній економічній літературі існує два основних методичних підходи до прогнозування банкрутства підприємств: традиційний та інтегральний, кожен з яких має свої переваги та недоліки. Визначимо ймовірність настання банкрутства на ДП “Чернівцілегмаш” за допомогою традиційного підходу.

Інформаційною базою традиційних методів діагностики фінансового стану головним чином виступає фінансова звітність підприємства. Тому, дані для подальших розрахунків будуть взяті з фінансової звітності ДП “Чернівцілегмаш” за 2008-2010 роки. Аналіз фінансового стану дав можливість комплексно оцінити діяльність підприємства за основними напрямами. Результати цього дослідження показали, що підприємство знаходиться в кризовому фінансовому стані.

Для глибшого аналізу фінансової ситуації на ДП “Чернівцілегмаш” застосуємо іншу поширену у вітчизняній науковій літературі методику, теоретична частина якої описана у першому розділі роботи (табл. 2.7).

Таблиця 2.7

Діагностика ймовірності банкрутства ДП “Чернівцілегмаш” за 2008 рік

Показники

На початок 2008 року

На кінець 2008 року

Відхилення (+,-)

Коефіцієнт поточної ліквідності

3,623

1,728

-1,895

Коефіцієнт забезпеченості власним оборотним капіталом

0,724

0,421

-0,303

Коефіцієнт втрати платоспроможності

0,391

Коефіцієнт поновлення платоспроможності

0,628