Аналіз структури та динаміки капіталу
3

 

 

 

Виробничо-господарська діяльність підприємства передбачає використання всіх наявних ресурсів підприємства з метою отримання необхідної продукції  з метою її реалізації і отримання відповідного доходу.

Визначаючи мету здійснення аналітичного дослідження капіталу підприємства, можна сказати, що вона полягає в тому, щоб визначити наявний стан, ретроспективу та поточну ефективність використання капіталу підприємства з метою можливості розробки шляхів  та методів покращення його структури та оптимізації.

Аналіз дає змогу визначити склад та структуру капіталу, їх динаміку, питому вагу окремих елементів в загальній сукупності.

Актуальність даної теми полягає в тому, що завдяки здійсненню аналізу капіталу підприємства можна чітко визначити, як розвивається підприємство, яка частина пасивів є “найкориснішою” для виробничої, інвестиційної чи іншої діяльності, чи існує можливість їх збільшення, тощо.

Ефективність використання власного, залученого та позиченого капіталу визначає політику діяльності підприємства, так як саме від того, як використовується пасиви підприємства залежить результативність господарювання.

Вище зазначені факти являють собою частку переліку фактів значення і важливості ефективності використання капіталу підприємства.

Метою даної курсової роботи є розкриття змісту капіталу підприємства як економічної категорії, його значення та важливість управління ним. Визначення суті капіталу дасть уяву про те, що є власним капіталом, капіталом, що прирівнюється до власного та позиченим капіталом у діяльності підприємства і яку частку у загальному обсязі капіталу вони займають. Практичний розділ даної роботи дасть можливість на реальному прикладі з’ясувати порядок і методику аналізу даних видів капіталів, визначити основні напрямки і зробити відповідні висновки, про те, що впливає на обсяг, структуру, динаміку пасивів, якими показниками чи коефіцієнтами це характеризується.