Інформаційні системи в аграрному менеджменті
218

Рис. 16.16. Діалогове вікно «Документи»

Для перегляду, коригування і наступного друку документа використовується кнопка «Документ» вікна «Документи», після чого на екрані з’являється сам документ (рис. 16.7 ). Для редагування документа курсор миші підводиться до відповідного реквізита і натискається клавіш миші. Реквізит дублюється в спеціальному вікні панелі редагування (на рис. 16.9 у верхньому лівому куті), де і виконується редагування. Але щоб з’явилась панель редагування, потрібно на першому ж реквізиті виконати подвійне натискання на клавіш миші. Друк документа здійснюється звичайним для Windows і її додатків чином — через піктограму панелі інструментів, що має вигляд принтера.

При переході на автоматизований облік необхідно ввести в ЕОМ стан рахунків на початок періоду автоматизації (початкове сальдо) і іншу інформацію по господарству. Прізвища відповідальних осіб і інші параметри господарства вводяться з використанням команди Опції / Константи.

Початкове сальдо по рахунках вводиться командою головного меню Звітність / Розрахунок підсумків, що відкриває діалогове вікно «Розрахунок підсумків». У цьому вікні вказується квартал року, що передує початку автоматизації. Потім командою Сервіс / Загальні параметри відкривають вікно «Загальні параметри», в якому на полі «Робоча дата» вказують будь-яку дату передуючого кварталу, а після команди Операції / Інтервал операції у вікні «Установка інтервалу перегляду операцій» вказують будь-який інтервал двох дат у межах передуючого кварталу. Командою Операції / Журнал операцій на екран видають чистий журнал, в якому після натискання кнопки «Нове проведення» вводять залишки по рахунку. Для введення наступної операції натискується клавіш «Ins», а вводиться сформована операція кнопкою «Зап».

Підсумки дебетових і кредитових оборотів по рахунках мають бути рівні між собою і відображатися на рахунку «00». Розрахунок