Курсове проектування деталей машин
1

Вступ

Для студентів курсовий проект з “ Деталей машин “ є першою самостійною розрахунково-конструкторською роботою, яка практично синтезує набуті знання і навички не тільки з курсу “ Деталі машин “ , а й з інших загально технічних і фізико – математичних дисциплін.

Мета курсового проектування – прищепити студентам навички практичного розрахунку і конструювання деталей і складальних одиниць механічних приводів, а також підготувати їх до виконання курсових проектів з спеціальних дисциплін, дипломного проектування і наступної виробничої роботи. Студентам необхідно продемонструвати вміння користуватися технічною і довідковою літературою та самостійно правильно приймати технічні рішення.

Завдання на курсове проектування складається з кінематичної схеми привода до конкретного  обладнання. В свою чергу привод складається  з електродвигуна, редуктора: зубчастого або червячного, ( в нашому випадку зубчастого), і деяких механічних передач. Для веденого вала привода задається потужність Р(кВт) і частота обертання n (хв.-1 ).

При проектуванні приводу студенти виконують кінематичні розрахунки, визначають сили, що діють на деталі, виконують розрахунки виробів на міцність, розв’язують питання , пов’язані з виробом матеріалів та найбільш технологічних форм деталей. Студенти знайомляться з діючими стандартами, довідковою літературою, набувають навиків користування ними при виборі конструкцій і розмірів деталей, а також при виконанні робочої конструкторської документації.

Редуктором називається механізм, який складається з зубчастих чи червячних передач, виконаних у вигляді окремого агрегату і служить для передачі обертання від валу двигуна до робочої машини.

Призначення редуктора – зниження кутової швидкості і відповідно збільшення крутного моменту веденого вала по відношенню до ведучого. В нашому випадку розрахунки вестимемо для конусного редуктора.