Бізнес-план та його основні розділи
5

       1) обґрунтування економічної доцільності напрямків розвитку підприємства.

       2) розрахунок очікуваних фінансових результатів діяльності підприємства,насамперед обсягів продажу та прибутку;

       3)   визначення джерел фінансування обраної стратегії,тобто способів концентрації фінансових ресурсів;

       4) підбор працівників,здатних реалізувати даний план.

        Кожне завдання плану може бути розв’язане лише у взаємозв’язку з іншими. Центром бізнес-плану є концентрація фінансових ресурсів. Саме бізнес-план виступає важливим засобом збільшення капіталу підприємства. Процес складання плану дає змогу глибоко проаналізувати розпочату справу у всіх деталях. Бізнес-план є основою бізнес-пропозиції у переговорах з майбутніми партнерами, він відіграє важливу роль при комплектуванні основного персоналу підприємства.

       Таким чином, бізнес-план є засобом залучення коштів.

       Підприємства,що вже сформувалось, при розробці бізнес-плану мають певні переваги порівняно з підприємствами-початківцями. Цифри, які вони використовують для розрахунків, надійно обґрунтовані результатами їх діяльності, їх задуми на майбутнє випливають з їх колишньої стратегії,  спираючись, як на успіхи підприємства, так і на досвід, набутий на своїх помилках.

        На шляху створення будь-якої  справи постає ряд суттєвих перешкод,кожна з яких за відсутності необхідного підходу може стати причиною виникнення проблемної ситуації. До них відносяться організація управління,накопичення капіталу, розробка та маркетинг продукту,підтримання на необхідному рівні валового прибутку та захист бізнесу від небажаного впливу. Статистика свідчить, що 75% усіх нових починань у бізнесі є невдалими в перші роки.

         При виявленні будь-яких труднощів суб’єкт підприємницької  діяльності повинен дослідити стан бізнесу та виявити можливі перешкоди. Кожного разу