N = 1 / 11 x 2 = 0,18
Обчислимо річну суму амортизаційних відрахувань і занесемо дані в таблицю 2.2.
Розрахунок суми амортизаційних відрахувань і залишкової вартості технологічного устаткування з використанням системи зменшення залишкової вартості.
Таблиця 2.2
Роки корисного використання основного засобу |
Вартість на початок року
|
Річна сума амортвідрахувань |
Сума нарахованої амортизації з початку експлуатації об’єкта |
Залишкова вартість об’єкта на кінець року |
|
Первісна |
Залишкова |
||||
1-й рік |
32560 |
32560 |
32560 х 0,18 = 5860,80 |
5860,80 |
32560-5860,80=26699,20 |
2-й рік |
32560 |
32560-5860,8= 26699,20 |
26699,20 х 0,18 = 4805,86 |
10666,66 |
21893,34 |
3-й рік |
32560 |
26699,20-4805,86= 21893,34 |
21893,34 х 0,18 = 3940,80 |
14607,46 |
17952,54 |
4-й рік |
32560 |
21893,34-3940,80= 17952,54 |
17952,54 х 0,18 = 3231,46 |
17838,92 |
14721,08 |
5-й рік |
32560 |
17952,54-3231,46= 14721,08 |
14721,08 х 0,18 = 2649,79 |
20488,71 |
12071,29 |
6-й рік |
32560 |
14721,08-2649,79= 12071,29 |
12071,29 х 0,18 = 2172,83 |
22661,54 |
9898,46 |
7-й рік |
32560 |
12071,29-2172,83= 9898,46 |
9898,48 х 0,18 = 1781,72 |
24443,26 |
8116,74 |
8-й рік |
32560 |
9898,48-1781,72=8116,76 |
8116,76 х0,18=1461,02 |
25904,28 |
6655,72 |
9-й рік |
32560 |
8116,76-1461,02=6655,74 |
6655,74 х0,18=1198,03 |
27102,31 |
5457,69 |
10-й рік |
32560 |
6655,74-1198,03=5457,71 |
5457,71 х0,18= 982,39 |
28084,70 |
4475,30 |
11-й рік |
32560 |
5457,71-982,39=4475,32 |
4475,32х0,18=805,56 |
28890,26 |
3669,74 |