За рік = 304,7 грн.
2. Оптова ціна торгівлі складається з відпускної ціни підприємства плюс постачальницько-збутова націнка (витрати + прибуток):
Постачальницько-збутова націнка:
визначимо витрати + прибуток
1 кв. =86,2 *24%=20,7 грн.; 2 кв. =103,1 *24%=24,7 грн.
3 кв. =97,5 *24%=23,4 грн.; 4 кв. =110,9 *24%=26,6 грн.
Разом:95,4 грн.
Відпускна ціна посередника:
1 кв. =86,2+20,7=106,9 грн.; 2 кв. = 103,1+24,7=127,8 грн.
3 кв. = 97,5+23,4=118,9 грн.; 4 кв. = 110,9+26,6=137,5 грн.
За рік: 391,1 грн.
3. Роздрібна ціна - це ціна, за якою здійснюється розрахунок з кінцевим споживачем товару;
Ціна ця є кінцевою і складається з оптової ціни підприємства плюс постачальницько-збутова націнка плюс торгова націнка.
Торгова націнка по кварталах:
а) визначимо витрати +прибуток
1 кв. =106,9 *18%=19,2 грн.; 2 кв. =127,8 *18%=23,0 грн.
3 кв. =118,9 *18%=21,4 грн.; 4 кв. =137,5 *18%=24,8 грн.
Разом: 88,4 грн.
Роздрібна ціна:
1 кв.=106,9 +19,2=126,1 грн.; 2 кв.=127,8+23,0=150,8 грн.
3 кв.= 118,9+21,4=140,3 грн.; 4 кв.= 137,5+24,8 =162,3грн.
За рік:579,5 грн.
4.Визначимо обсяг продажу продукції по трьом підприємствам і по кварталам:
1 підприємство 1 кв. = 15000*26%=3900 од.; 2 кв.=13000*32%=4160 од.
3 кв.=14000*29%=4060 од.; 4 кв.=16000*42%=6720 од.
Разом по 1 підприємству за рік:18840 од.